makijaż na jesień 2016

Macie śliwkową pomadkę z zeszłego roku i nie wiecie czy jest jeszcze modna? A może boicie się ciemnych kolorów? Pamiętając ile komplementów zebrałam w zeszłym roku malując usta na głęboki śliwkowy kolor, postanowiłam zrobić mały research i sprawdzić jakie są trendy w makijażu na jesień 2016.

Powrót ciemnych kolorów

Makijaż na jesień 2016 bazuje na ciemnych pomadkach i lakierach do paznokci. Jednak oprócz śliwki, która była hitem poprzedniego sezonu, hitem są również ciemna wiśnia i kolory wina. Są to kolory łatwiejsze niż fiolet, bo nie podkreślają w takim stopniu zasinień pod oczami. Jednak i w tym wypadku pamiętajcie o dobrym korektorze pod oczami i ujednoliceniu cery niezbyt jasnym podkładem. Tia… w tym miejscu stają mi przed oczami moje licealne błędy, gdy usiłując podkreślić zielony kolor moich oczu, podkreślałam jedynie sińce i pękające naczynka . Jednak ten trudny trend wart jest przetrenowania. Teraz gdy pamiętam o korektorze i podkładzie, to zawsze gdy noszę śliwkową pomadkę dostaje chociaż kilka komplementów. Gdy już ciemną wiśnię nakładacie z wprawą godną gotyckiej księżniczki, pozostaje jeszcze trendowy ciemny brąz i czerń. Nie zaczynałabym jednak od nich eksperymentów …bo efekt Mortici Adams gwarantowany 😉

makijaż na jesień 2016

Ciemne kolory wymagają trwałych pomadek

Ten trend powiązany jest z poprzednim. Nie ma bowiem nic gorszego, niż bordowa pomadka rozmazana po całej twarzy. Tu oczywiście prym wiodą pomadki w płynie, ale spróbujcie też tych barwiących skórę ust. Geuralin Kiss Kiss wsiąka w naskórek i choć kolor po jakimś czasie nie jest tak intensywny, to dla mnie jest to efekt pożądany. Jagodowe usta stają się wtedy dziewczęce i wyglądają jak „zabarwione owocami” (wiem, że to trend z 2013r. Ale mi się nadal podoba)

red-hot_309523_lacream_manic_357795_la sheer-plaid_357810_laRed Hot / Cream – Manic / Sheer – Plaid

Ciemne kolory na paznokciach

Przy dość krótkich paznokciach i klasycznych ubraniach, wyglądają elegancko i klasycznie dodając nam tajemniczości. Jednak są trudne, gdyż najmniejsze odpryski, zmieniają nas z fame fatale w zbuntowaną emo-nastolatkę. Także niezbędne są baza pod lakier (uwaga na możliwe przebarwienia!) i top coat. Nie malujmy też paznokci w odcieniach fioletu, jeśli mamy tendencję do siniejących dłoni. Jeśli jednak chcecie wprowadzić lub delikatnie odświeżyć jesienny look i nie zależy Wam na efekcie „wow”, ciemne paznokcie są zdecydowanie bezpieczniejszą opcją, niż ciemne usta.

ignite_285397_la infinite_285748_la love-drug_285724_laIgnite / Infinite / Love Drug

makijaż na jesień 2016

Intrygujące złożone kolory

Jest na to prosty test, jeżeli zapytany o zdanie facet drapie się po głowie, a koleżanka używa nazwy więcej niż jednego koloru, to mamy przed sobą supermodny kosmetyk. Wszelkie bardzo ciemne kolory np: czarnobrązowe, wiśniowo-czarne, brązowo-bordowe, ale też przygaszone np. brązowo-różowe, różowo złote, są modne w tym sezonie. Fascynują nas, bo trudno nadać im etykietkę i przyglądamy im się dłużej niż jednoznacznym kolorom. Taki też jest tegoroczny modny makijaż na jesień. Wykorzystuje dobrze znane triki, nadając im jednak świeżości. makijaż na jesień

bound_364522_lamidnight-in-moscow_165406_la3_249606_la

 

Bound / Midnight In Moscow / Midnight Cowboy

makijaż na jesień 2016