Twoje ciało rozluźnia się pod wpływem gorącej wody… Jej miły szum koi twoje zszargane nerwy… Łagodne światło świec otula Cię blaskiem… I jeszcze ten zapach! Ulubiona kompozycja naturalnych olejków eterycznych. Bo nie ma to jak musujące kule do kąpieli, w dodatku w Twoim ulubionym kolorze. Jest idealnie, bo… kule do kąpieli diy zrobiłaś sama! I było to w dodatku banalnie proste!

Możesz swoim kulom nadać dowolny kształt (np. serduszek, śnieżynek, kwiatów), kolor i zapach. Zależy to jedynie od Twoich preferencji i wyobraźni. Jest to więc idealny prezent dla bliskiej Wam osoby. Pokazuje jak dobrze ją znacie i ile wysiłku włożyliście w dopasowanie upominku do jej gustu. W dodatku olej kokosowy powoduje, że skóra staje się gładka i nawilżona (możecie oczywiście zastąpić go innym olejem np. olejkiem arganowym, masłem shea, a nawet oliwą z oliwek).

Może sprawicie takie personalizowane kule do kąpieli DIY mamie z okazji jej święta? Dajcie znać jak Wam poszło!

Kule do kąpieli DIY – idealny prezent dla bliskich

Składniki

  • 1 szklanka sody oczyszczonej
  • ½ szklanki kwasku cytrynowego*
  • 1 łyżeczka wody
  • 3 łyżeczki oleju kokosowego**
  • barwniki spożywcze
  • olejki eteryczne

Sposób Przygotowania

Suche składniki dokładnie mieszamy. Do słoika wlewamy olej kokosowy i wodę, dodajemy olejek eteryczny*** i barwnik spożywczy. Zakręcamy słoik i dokładnie potrząsamy. Do suchej masy stopniowo dodajemy mokre składniki mieszając do uzyskania konsystencji, które pozwala na formowanie kul (powinniśmy być w stanie ulepić kulkę tak jak śnieżkę). Na tym etapie możemy dostosować jeszcze ilość barwnika i olejku zapachowego.

Gotową masę przekładamy do foremek****. Możecie tak jak ja podzielić ją na dwie części i dodać 2 różne kolory barwników spożywczych.  Stworzycie w ten sposób pasiaste kule układając masy w foremkach warstwami.

Odkładamy wypełnione foremki do wyschnięcia na ok. dobę. Po wyjęciu przechowujemy w szczelnym pojemniku*****.

*Podgrzewamy, aż będzie płynny

**Podstawowa proporcja to 2 części sody oczyszczonej do 1 części kwasku cytrynowego

*** wg mnie 5 kropli wystarcza. W tym przypadku lepszy jest subtelny zapach niż przyprawiający o ból głowy

**** można użyć silikonowych foremek do lodu lub mufinek, ale ja postawiam na foremki do cake pops co dało mi okrągłe kule.

*****zawilgotniałe kule nie będą musować