Za zamkniętymi drzwiami foto

Za zamkniętymi drzwiami – Idealny koszmar

Grace i Jack to idealne czarujące małżeństwo. On przystojny jak hollywoodzki aktor, ona doskonała kucharka i gospodyni domowa. Jack wzbudza sympatię jako adwokat maltretowanych kobiet. Grace wzbudza zazdrość jako żona idealna i opiekunka upośledzonej siostry. Jednak jak to się stało, że nie mają dzieci? I dlaczego Grace porzuciła dobrze zapowiadającą się karierę dla życia domowego? No i co naprawdę dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Wróćmy jednak do początku tej historii.

Za zamkniętymi drzwiami – jak uśpić czujność ofiary

Grace i Jack poznają się w parku, gdy Jack wybawia z opresji Mille (upośledzoną nastoletnią siostrę Grace). Potem następuje kilka idealnych miesięcy, po których Jack się oświadcza. Jednak w trakcie miesiąca miodowego w Tajlandii, Grace przekonuje się, że wszystko co wie o Jack’u to wyrafinowana scenografia skrywająca jego prawdziwe oblicze.

za zamkniętymi drzwiami

Za zamkniętymi drzwami – Czy dasz sie zamknąć?

Sama koncepcja jest więc raczej klasykiem (bajka zmienia się w koszmar z którego główny bohater próbuje uciec)… Jednak obok pełnej realizmu fabuły trudno przejść obojętnie. Wydaje się nam, że nikt i nic nie zabierze nam naszej wolności. Mamy przecież komórki i możemy wezwać pomoc w każdej chwili! Rodzina i przyjaciele będą się martwić brakiem kontaktu, przecież rozmawiamy z nimi codziennie. Pod warunkiem jednak, że zorientują się, że coś jest nie tak…

Za zamkniętymi drzwiami – Czy to w ogóle jest możliwe?

To właśnie ta gra w kotka i myszkę pomiędzy głównymi bohaterami: psychopatą i ofiarą, dostarcza czytelnikowi dreszczyku emocji. Jack wszystko starannie zaplanował, ma też władzę i zawsze wyprzedza Grace o krok. Jednak czy tak będzie zawsze? Czy w dzisiejszych czasach można mieć kogoś na własność? I to w cywilizowanym kraju jakim jest Wielka Brytania?

Za zamkniętymi drzwiami – czy ucieczka jest możliwa?

Książka ” Za zamkniętymi drzwiami ” to doskonały thriller psychologiczny,  jednak brak jej nagłych zwrotów akcji. Ponieważ retrospekcja i teraźniejszość przeplatają się ze sobą, wiemy że żadna z poprzednich prób ucieczki się nie powiodła. Służą one raczej do budowania napięcia przed kulminacyjnym punktem. A jeśli już Grace uda się uciec to w jaki sposób?

Jeśli jesteście tego ciekawi to zachęcam Was do lektury.