legion samobójców

Czas idealnych superbohaterów przeminął

Dobro kontra zło. Superbohater kontra złoczyńca. Tak wyglądały komiksy jeszcze 10 lat temu. Jednak teraz czarno-biały świat, w którym nie ma dylematów moralnych przeminął. Coraz częściej zastanawiamy się, gdzie jest granica. Czy cel uświęca środki, czy też są działania, których nie można niczym usprawiedliwić? Stąd wysyp bohaterów niejednoznacznych. Superbohater nie jest już bez skazy. Ma swoje słabości jak każdy człowiek (np. Hancock czy Deadpool). Niejednoznaczni stali się również złoczyńcy. Oni też mają swój honor (choć czasem pokręcony 🙂 ). I na tym przewrotnym spostrzeżeniu opiera swoją koncepcję ” Legion Samobójców ”. Ale choć temat jest poważny, film bawi się tą konwencją wykorzystując jej komizm. Złoczyńcy są więc bohaterami, ale nie tracą nic ze swojej zadziorności.

legion samobójców harley quinn

Harley Quinn skradła szoł

Rozwodzenie się nad fabułą, akcją i grą aktorską nie ma tu zasadniczo sensu, bo są one w tym wypadku sprawami drugorzędnymi. Płaski Rick Flag, Kapitan Boomerang, Slipknot i Katana są tylko tłem dla reszty. Ich osobowość jest przybliżona jedynie w przydługich historiach na początku filmu. Jednak wyrazista postać Harley Quinn wynagradza płaskość pozostałych. Charakterystyczna, zadziorna i pyskata. Pozostałe postacie kobiece są przy niej bezbarwne. Jej skomplikowana relacja z Jokerem nie jest zbędnym wątkiem pobocznym, a całym smaczkiem filmu.

legion samobojcow deadshot harley quinn

Nie fabuła, a komizm i muzyka

Wiele do życzenia pozostawia też pełna dziur fabuła. Widz zastanawia się momentami nad kompletnym brakiem sensu działań bohaterów. Jednak nie dla doskonałej fabuły ogląda się filmy o superbohaterch (lub super złoczyńcach :)). Chodzi raczej o przewrotny komizm i klimat filmu. Atmosferę tworzy tu niepokojąca ścieżka dźwiękowa czerpiąca z cuntry, R&B i rockowych klimatów. Ja się w niej po prostu zakochałam.

SUICIDE SQUAD

” Legion Samobójców ” nie jest na pewno filmem doskonałym. Jest trochę jak facet o którym wiesz, że przyniesie Ci kłopoty, ale nie możesz mu się oprzeć. Dlatego dużo ” Legionowi Samobójców ” wybaczam. Czekam też na film poświęcony Harley Quinn i Jokerowi. Plotki głoszą, że to tylko kwestia czasu.