dziewczyna z pociągu

Jeśli czytaliście książkę „Dziewczyna z pociągu”… oglądanie filmu traci sens! Jeśli jeszcze nie czytaliście, nie oglądajcie trailerów i nie czytajcie recenzji. Są pełne spoilerów! Ten triller trzyma w napięciu jedynie jeśli nie wiecie czego się spodziewać.

Twarz Emily Blunt wyraża wszystko

Głównym smaczkiem jest tu doskonała gra aktorska Emily Blunt, której twarz wyraża więcej niż narracja w tle. Jej mimika jest po prostu wielowymiarowa. Wyraża jednocześnie gniew, ból, rozczarowanie i to tylko w jednym zbliżeniu. Klasyczny niewiarygodny narrator jest tu wykorzystany maksymalnie. Widzimy więc świat oczami alkoholiczki, dziewczyny która nieustająco gra (i sama nie wie jaka jest) oraz oddanej żony i matki, która sama rozbiła małżeństwo. Której z nich wierzyć? I czy one mogą wierzyć same sobie? Niestety zarówno postać Anny, jak i Megan nie są tak mistrzowsko zagrane jak Rachel.

dziewczyna z pociągu

” Dziewczyna z Pociągu ” to nowa “Zaginiona Dziewczyna”?

Tymczasem akcji tu niewiele, a sama intryga rozkręca się mniej więcej od połowy, gdy poznamy już tło i wejdziemy w świat bohaterów. Nie jest więc to typowy trzymający w napięciu thriller. Momentami można nawet odnieść wrażenie, że film ma pokazywać zwyczajnych mieszkańców przedmieść i ich nieperfekcyjne życie. Dlatego nagły zwrot akcji dezorientuje widza co może wywołać zarówno lekki dreszczyk ekscytacji jak i irytację.

dziewczyna z pociągu

” Dziewczyna z Pociągu ” to kino kobiece

Narracja z punktu widzenia trzech różnych kobiet, wątek macierzyństwa i chęci posiadania dzieci, skupienie na życiu wewnętrznym bohater i mało wyraziste postaci męskie – te cechy powodują, ” Dziewczyna z pociągu ” film bardziej przypadnie do gustu żeńskiej widowni. Nie jest to jednak typowe kino kobiece, gdzie mężczyżni to “świnie”, a świat jest znośny tylko dzięki zgranej paczce przyjaciółek. Jednak pomimo to wśród moich przyjaciół zdecydowanie więcej kobiet oceniło ten film pozytywnie.

Często padały też porównania do „Zaginionej Dziewczyny” ze względu na podobny klimat. Jednak brak mu efektownego zakończenia i męskiej przeciwwagi do znakomitej Emily Blunt powoduje, że jeśli miałabym, któryś z nich rekomendować to z pewnością „Zaginioną Dziewczynę”.

dziewczyna z pociągu