deadpool-2-640x320

Deadpool – filmem w stylu “retro”?

Dużą popularnością cieszy się ostatnio trend retro. Lubimy wracać do przeszłości, a zwłaszcza czasów dzieciństwa. Niektórzy wręcz, tak bardzo chcą zatrzymać ten beztroski czas, że nie dorośleją. Albo nawet jeśli dorośleją, pozwalają sobie na chwilową nieodpowiedzialność lub niepoważne hobby. Ale zaraz zaraz to miała być recenzja filmu! Filmu o kontrowersyjnym antybohaterze, a ja tu o trendzie retro pisze. Jednak brak powiązania jest jedynie pozorny…

Naszą tęsknotę za brakiem powagi, nastoletnimi wygłupami i durnymi żartami stoi za wzrostem popularności filmów studia Marvel. Superbohaterowie, szczeniackie żarty, prosta fabuła i efekciarskie zdjęcia – to przepis na kinowy hit dla tzw, młodych dorosłych. I nie ma w tym nic złego. Film nie zawsze musi wzbogacać życie. Czasem może być tylko czystą rozrywką. Tak jest trochę z filmem “Deadpool”

8731187-deadpool-900-506

Deadpool – płytka historia z żartami niskich lotów?

Żarty faktycznie są niskich lotów, historia dość płytka, a temat był już wykorzystany w Hencoku. To co dodaje „Deadpoolowi” specyficznego smaczku to momenty w których reżyser puszcza do nas oko. Deadpool jest więc zasadniczo filmem o superbohaterach wyśmiewającym filmy o superbohaterach. No bo w końcu jesteśmy tylko ludźmi. Superbohaterowie może mają nadludzkie moce, ale ich charakter nie jest kryształowo czysty. Nie ma ludzi bez wad więc w realnym świecie nie byłoby też takich bohaterów. Deadpool to drań z miękkim sercem obdarzony super mocami. Deadpool to typowy “odmóżdżacz” skierowany głównie do męskiej widowni jest więc idealny na męski wypad do kina. Ale czy warto ten film obejrzeć? Jeśli lubicie ten gatunek to tak, ale jeśli liczycie na coś wysoce odkrywczego spotka Was rozczarowanie.

img_2127

PS. Obejrzyjcie sceny po napisach końcowych 😉